Kurzuskínálat (2017-18-1)

2017/18-as tanév, őszi félév

Alábbiakban azon kurzusok listája olvasható, melyek vagy intézeti közös meghirdetés alatt állnak, vagy közismereti kódot kaptak, jelezve, hogy mindenféle előzetes szakismeret nélkül is felvehetők. 

  • BBN-ASZ-101 | Bevezetes az akkád nyelvbe 1. – Gyakorlat
  • BBN-ASZ11-231 | Az ókori Közel-Kelet történeti földrajza – Gyakorlat
  • BBN-ASZ11-262 | Az ókori Közel-Kelet kultúrtörténete 2. – Előadás – Esztári Réka Mária
  • BBN-ASZ16-201 | Akkád nyelv 1. – Gyakorlat – Dezső Tamás – SZE:08:30-10:00(F.ép II.em 231/a Tanári szoba) 
  • BBN-ASZ16-211 | Sumer nyelv 1. – Előadás – Zólyomi Gábor
  • BBN-BIB-101 | Biblia-ismeret – Gyakorlat – Buzási Gábor – H:16:00-17:30(F.ép II.em 217 Terem) 
  • BBN-BIB-211.01 | Az Írás arcai: bibliai előadások – Előadás – Buzási Gábor
  • BBN-BIB-221 | Szövegelemző szeminárium: Héber Biblia/Ószövetség (fordításban) – Gyakorlat – Koltai Kornélia
  • BBN-BIB-402 | A Biblia ókori vallási környezete – Előadás – Vér Ádám – SZE:08:00-09:30(F.ép II.em 212 Terem) 
  • BBN-BIB-631.01 | A Biblia és a korai magyar irodalom: középkori kódexek és más nyelvemlékek – Előadás – Szentgyörgyi Rudolf
  • BBN-EGY-101 | Bevezetés az egyiptomi nyelvbe 1. – Gyakorlat – Takács Gábor
  • BBN-EGY-111 | Bevezetés a kopt nyelvbe 1. – Gyakorlat – Takács Gábor
  • BBN-EGY-251 | A Nílus-völgy története 1. – Előadás – Bács Tamás – H:12:00-13:30(B.ép Fszt 0112 terem) 
  • BBN-EGY11-271 | A Nílus-völgy művészete 1. – Előadás – Bács Tamás – SZE:12:00-13:30(B.ép Fszt 0112 terem) 
  • BBN-FIL-101.9 | Istenérvek. (Az istenkérdés racionális megközelítése) – Előadás – Szalai Miklós – SZE:08:30-10:00(i.ép II.em 228 Bence György terem) 
  • BBN-FIL-213.01 | A középkori filozófia és teológia története – Előadás – Borbély Gábor – P:14:00-15:30(i.ép alagsor -107 Terem) 
  • BBN-FIL-233.03 | Középkori filozófia és teológia szeminárium – Gyakorlat – Borbély Gábor – P:16:00-17:30(i.ép alagsor -104 Terem) 
  • BBN-FIL-361.01 | Vallásfilozófia – Előadás – Borbély Gábor – SZE:14:00-15:30(i.ép alagsor -107 Terem) 
  • BBN-FIL-362.02 | Vallásfilozófia – Gyakorlat – Borbély Gábor – SZE:16:00-17:30(i.ép alagsor -108 terem) 
  • BBN-FIL-401.24 | Buddhizmus – Előadás – Ruzsa Ferenc – H:16:00-17:30(i.ép alagsor -107 Terem) 
  • BBN-FLM-402.13 | Film és Biblia – Előadás – Gelencsér Gábor – H:17:45-19:15(6-8 ép fszt 34 Kovács Máté terem) 
  • BBN-HEB-101 | Klasszikus héber nyelv és szövegolvasás 1. – Gyakorlat – Koltai Kornélia – H:12:00-13:30(F.ép II.em 233 Terem); CS:14:00-15:30(F.ép II.em 233 Terem) 
  • BBN-HEB11-205.22 | Bibliai héber szövegolvasás: Szemelvények – Gyakorlat – Buzási Gábor – H:12:00-13:30(F.ép II.em 232 Terem) 
  • BBN-HEB11-212 | Modern héber nyelv 2 – Gyakorlat – Kertes Hagit
  • BBN-HEB11-214 | Modern héber nyelv 4. – Gyakorlat – Kertes Hagit
  • BBN-HEB11-221 | Zsidó vallás és kultúra 1. – Előadás – Komoróczy Szonja Ráhel – K:12:00-13:30(F.ép II.em 234 Terem) 
  • BBN-HEB11-223.2 | Zsidó vallás és kultúra 3.: Liturgia – Előadás – Komoróczy Szonja Ráhel
  • BBN-HEB11-305 | Bibliai görög 2. – Gyakorlat – Buzási Gábor – SZE:12:00-13:30(F.ép II.em 234 Terem) 
  • BBN-HEB11-312 | Posztbiblikus és korai rabbinikus irodalom – Előadás – Buzási Gábor, Turán Tamás – SZE:10:00-11:30(F.ép II.em 234 Terem) 
  • BBN-KEL-301 | Klasszikus arab nyelv 1. – Gyakorlat – Laki Áron Bence – SZE:10:00-11:30(B.ép I.em 235 terem) 
  • BBN-KEL11-311 | Modern héber nyelv 1. – Gyakorlat – Zsom Dorottya – H:12:00-13:30(B.ép I.em 205  Terem) 
  • BBN-KLF-121 | Bevezetés az ógörög nyelvbe 1. – Gyakorlat – Bolonyai Gábor – K:08:30-10:00(F.ép II.em 217 Terem) 
  • BBN-KLF-121 | Bevezetés az ógörög nyelvbe 1. – Gyakorlat – Horváth László – K:10:00-11:30(F.ép II.em 217 Terem) 
  • BBN-KLF-122 | Bevezetés az ógörög nyelvbe 2. – Előadás – Bolonyai Gábor – P:08:30-10:00(F.ép II.em 217 Terem) 
  • BBN-KLF-122 | Bevezetés az ógörög nyelvbe 2. – Előadás – Horváth László – P:13:00-14:30(Eötvös Collegium, Borzsák) 
  • BBN-KLF11-308:33 | Latin szövegolvasás 8. (A latin keresztény imastílus római gyökerei) – Gyakorlat – Földváry Miklós István – P:08:30-10:00(F.ép II.em 216 Olvasóterem) 
  • BBN-OKE-121 | Ókori és keleti vallások 1. – Előadás – Földváry Miklós István – H:08:00-09:30(Gólyavár Fszt Pázmány Péter terem) 
  • BBN-OKE11-124 | Orthodoxia 1. – Előadás – Nacsinák Gergely
  • BBN-UJG16-211 | Újgörög nyelv haladóknak 1. – Gyakorlat – Nakos Konstantinos
  • BBN-VAL-136.03 | Távol-keleti vallások 1. – Előadás – Birtalan Ágnes Dr.
  • BBN-VAL-172:2 | Összehasonlító vallástörténet 2. – Gyakorlat – Vér Ádám
  • BBN-VAL11-132.09 | Kereszténység – Előadás – Földváry Miklós István
  • BBN-XKO11-131 | Szöveg, írás, kiadvány – Gyakorlat – Solti Dóra Eszter
  • BBN-XKO11-131/heb | Szöveg, írás, kiadvány – Gyakorlat – Bányai Viktória, Koltai Kornélia, Marossy Attila – P:09:00-10:30(F.ép II.em 233 Terem) 
  • BMA-EGYD-105 | Egyiptomi nyelvtörténet – Gyakorlat – Takács Gábor
  • BMA-HEBD-113 | Nyelvi fejlesztés – Gyakorlat – Kertes Hagit
  • BMA-HEBD-323 | Zsidó történelem 2. – Előadás – Turán Tamás
  • BMA-VALD-328:3 | A teológia és a filozófia kapcsolata az iszlámban – Előadás – Gyöngyösi Csilla
  • BMA-VALD17-215.01 | A korai kereszténység politikai teológiája (exegézis és politikaelmélet) – Előadás – Geréby György
  • BMVD-090:68 |Biblia és folklór – Előadás
  • lg1n1L29 | Etnikumok és vallások földrajza – Előadás – Bottlik Zsolt
  • OT-LAT-201 | Római kultúra – Előadás – Ferenczi Attila – SZE:10:00-11:30(F.ép II.em 212 Terem)